yougov opinie recenzja

YouGov Poland Sp. z o.o. jest jednym z najpopularniejszych paneli do wypełniania ankiet w Polsce. Użytkownicy chwalą go za częstą kwalifikację do ankiet, efektywne wykorzystanie czasu i solidność. Narzekają na opieszałość w realizacji nagród, brak opcji przelewu i długość zbierania na minimum. 

Ja uważam, że to jeden z paneli wart Twojego czasu.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym jest YouGov,
 • jak wypełniać ankiety w YouGov,
 • jakie są nagrody w panelu YouGov,
 • ile można zarobić w YouGov.

Zapraszam.

Co to jest panel YouGov?

Odpowiem wprost i nie będę się rozwodził – panel YouGov to platforma do wypełniania ankiet za pieniądze. No, nie do końca za pieniądze, bo w nagrodę dostajesz karty podarunkowe do Allegro, a nie kasę, ale karty podarunkowe to, jak by nie patrzeć, też kasa. 

Panel powstał w Wielkiej Brytanii w 2000 roku, od 2012 r. działa w Polsce. Mocno chwaliłem go w swoim case study na temat ankiet za wysoką skuteczność. W YouGov ankiety trwają maksymalnie 15 minut. Rzadko kiedy spotykam ściany klikania, gdzie jest milion opcji do wyboru odpowiedzi na sto tysięcy pytań. 

Rejestracja w YouGov

Najprostsza droga to strona główna YouGov pod adresem. Ja jednak zapraszam Cię do rejestracji z mojego linku. Będzie mi bardzo miło. 

Strona główna przywita Cię takim zaproszeniem. 

yougov rejestracja 1

Przynajmniej tak wygląda teraz. Wiadomo, za kilka tygodni może się zmienić. Po kliknięciu przycisku Rozpocznij, YouGov każe Ci potwierdzić pobyt w Polsce. Poprosi też o wyrażenie zgody na regulamin. 

Następnie panel YouGov przeprowadzi Cię przez krótką ankietę inicjującą. Z jednej strony takie ankiety są fajne (szczególnie jeśli dają dodatkowe punkty), bo po części od razu uzupełniają Ci profil. Z drugiej jednak strony opóźniają rejestrację, co niektórym może nie pasować. Wpisuję swój dziaderski rok urodzenia. 

yougov w którym roku się pan urodził

Już mam 10 punktów, więc się cieszę. Jadę dalej. W kolejnych pytaniach YouGov chce znać:

 • płeć, 
 • kod pocztowy, 
 • adres e-mail. 

Dla postępowców zła wiadomość – płci są dwie

Po wpisaniu maila dostaniesz kod weryfikacyjny na adres mailowy podany przy rejestracji. Wyglądać będzie mniej więcej tak:

yougov rejestracja kod weryfikacyjny

Za wypełnienie tej krótkiej ankiety (podstawowe wypełnienie profilu) i wklepanie kodu weryfikacyjnego dostajesz 100 punktów. W przeliczeniu na złotówki to będzie jakieś 4 zł. 

Następnie lądujesz w panelu głównym. 

YouGov – panel

Strona główna wygląda tak:

yougov panel strona głowna

Na wstępie dostajesz informację, ile masz punktów, i ile Ci brakuje do minimum do wpłaty. W prawym górnym rogu masz przejście do Twojego profilu. Po kliknięciu znajdziesz w nim. 

yougov menu po prawej

Nie wiem, po co jest tu button strona główna, jeśli jesteś na stronie głównej, ale… 

Nieco niżej znajdziesz informacje o ankietach (jeśli są dostępne). 

yougov ankieta jest dostępna

Jeszcze niżej będzie kolejny baner ze stanem konta. 

A na samym dole reflink. 

yougov reflink

Jeżeli już masz zacząć wypełnianie ankiet w YouGov, będę wdzięczny, jeśli dołączysz z mojego linku

Omówmy pozostałe elementy menu. 

Dane osobowe

W formularzu Yougov możesz wpisać:

 • imię, 
 • nazwisko, 
 • ulicę, 
 • miasto, 
 • kod pocztowy, 
 • adres e-mail, 
 • język. 

Nieco niżej znajduje się kluczowy parametr:

Yougov czestotliwosc wysylania ankiet

Naturalnie zaznaczasz: “Tak często, jak to możliwe”. Nie ma powodu, by dostawać mniej ankiet. 

That's why I'm here

Na samym dole możesz anulować subskrypcję całkowicie, jeśli nie chcesz już dostawać ankiet. Jak tylko wypłacę nagrodę, pewnie to zrobię. 

Uprawnienia

Polityka przetwarzania danych osobowych, ustawienia cookies itd. Przez pół roku nie znalazłem powodu, żeby tam zajrzeć, i pewnie bym nie zajrzał, gdyby nie ten artykuł. 

Historia konta

A to akurat ciekawe miejsce. Tutaj widzisz, jakie ankiety były wypełnione, za ile punktów, i, co najważniejsze, czy Twoi poleceni też wypełniają ankiety. U mnie jak na razie udało się to dwóm osobom. Nie wiem komu (nie masz podglądu maila), ale z całego serca dziękuję. 

yougov historia konta

Jak wygląda ankieta w Yougov?

Proces zaczyna się na mailu, gdzie dostajesz taką wiadomość.

yougov mail rozpocznij ankiete

Pod koniec jest pytanie, chyba weryfikujące. Za każdym razem pytają mnie o rodzaj pitej kawy. Zaznaczam wypalana, ziarnista i że piję z ekspresu w pełni automatycznego. Kiedyś piłem po turecku, mam nadzieję, że mnie nie aresztują za zmiany. 

yougov pytanie weryfikacyjne

Na samym końcu jest badanie satysfakcji z ankiety i standardowe pytania:

 • czy się podobało?
 • czy temat Ci odpowiada?
 • czy nie była za długa? 

Zaznaczam same 9 (maksymalna ocena). Chyba że ankieta naprawdę mnie zeźli. 

Program partnerski YouGov

YouGov należy do tych paneli do wypełniania ankiet w Internecie, które nagradzają za ściąganie nowych osób do panelu. Jednak to, w jaki sposób YouGov wynagradza naganianie ludzi jest… Meh. 

YouGov wymaga, by zaproszona osoba wypełniła przynajmniej 6 ankiet, żeby zapraszająca osoba dostała punkty. Z jednej strony to rozumiem. Takie podejście ogranicza multikonta i zdechlaków, a nagradza aktywność. Z drugiej strony może trochę odstraszać. Ludzie są leniwi i jak kazać im coś zrobić, często odpuszczają. 

Na plus:

✅ program istnieje. Mogłoby go nie być,

✅ nie wymaga zapraszania przez maila, 

✅ wymaga aktywności. 

Na minus:

❌ nagroda jest jednorazowa, 

❌ nie ma procentu od zdobytych przez referrali punktów, 

❌ nagrodę dostaniesz, jak polecony wypełni minimum 6 ankiet. Za ludzi, którzy odpadną wcześniej, nie dostaniesz nic.

W tej materii niepodzielnie rządzą Opinie.pl, które dają procent od zarobków i reflinka. Ale zawsze lepiej niż Kantar, który nie daje nic.

YouGov – wady i zalety

[table id=1 /]

YouGov – nagrody

Nagrody w YouGov to karty podarunkowe Allegro. Z jednej strony fajnie, 12,3 miliona Polaków po 15. roku życia (38% ogółu) przynajmniej raz dokonało zakupu na Allegro (Wiadomości handlowe). Więc tak, to też jest kasa. Ta stówka z karty podarunkowej to stówa, której nie musisz wyciągać z kieszeni. Z drugiej jednak strony ograniczenie metody wypłat zawsze ciąży.

Pierwsza nagroda to 100 zł do Allegro za 2 500 punktów. Druga to 250 zł za 5 000 punktów. Łatwo sprawdzić przelicznik punktów i wybadać, że bardziej się opłaca czekać i nazbierać te 5 000 punktów. 

Uwaga! Ziomek z m-zarabianie.com nie poleca dołączania do YouGov ze względu na długi czas realizacji kodu. Mnie to nie przeszkadza. Jeśli zarobkami na płatnych ankietach nie spłacasz kredytu ani nie musisz wyżywić nimi dzieci, to nie potrzebujesz nagród szybko. Po prostu potrzebujesz je dostać. 

Zewnętrzne opinie o panelu YouGov

Tak jak w przypadku Mobrog, sprawdziłem, co o panelu YouGov mówią użytkownicy Internetu. 

Trustpilot

Co ciekawe, na TrustPilocie YouGov ma ocenę 3,5. Czyli mniej niż np. szorujący poziomem po dnie Mobrog. Chyba przestanę wierzyć w opinie na TP. 

yougov trustpilot

Wiele osób narzeka na brak możliwości zrealizowania nagrody. Jeszcze nie wiem, jak to będzie w moim przypadku, ale na pewno dam znać. Data zlecenia realizacji nagrody – 21.03.2022.

yougov odbiór nagrody

Dostałem swoją nagrodę w niecały miesiąc. Zleciłem realizację karty podarunkowej 21 marca, a dostałem ją 15 kwietnia.

yougov jak szybko dostaniesz nagrode

Ciekawostka: 100 na Allegro poszła na masażer karku Shiatsu. Polecam każdemu, jest sztos.

Opinie Google

Sytuacja wygląda nieco lepiej niż na TrustPilocie. 

yougov opinie google play

Bonus: praca w YouGov

Firma YouGov globalnie zatrudnia ok. 1300 osób i najwyraźniej to nie jest typowo polski obóz pracy a la januszex. YouGov ma całkiem pozytywną opinię wśród swoich pracowników. 

Moja opinia o Yougov

Według mnie YouGov jest jednym z lepszych paneli do wypełniania ankiet pod względem ich jakości i skuteczności. Ma najmniej upierdliwe zabezpieczenia przed zarobkowiczami. Jest jednym z niewielu paneli, gdzie po skończonym case study postanowiłem dozbierać do minimum do wypłaty. Szybkość zdobywania punktów mogłaby być lepsza, a karta podarunkowa Allegro jako jedyna nagroda trochę bolą, ale z drugiej strony efektywność tych ankiet jest rewelacyjna.

Wyniki badań CAWI przeprowadzanych przez YouGov często widuję w artykułach lub wiadomościach. Panel jest legitny i może nie płaci nie wiadomo jak wiele, ale za to oferuje stabilność i nie marnuje czasu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wypełnianie ankiet YouGov

Ile można zarobić na wypełnianiu płatnych ankiet w YouGov?

Wszystko zależy od tego, czy pasujesz do profilu demograficznego grupy docelowej, czy nie. Jeśli znajdujesz się w najbardziej pożądanej grupie, dostaniesz naturalnie więcej ankiet. Uzbieranie 2500 pkt (100 zł) zajęło mi jakieś pół roku. Pewnie można szybciej.

Jak szybko nazbieram minimum do wypłaty w YouGov?

Mi to zajęło mnóstwo czasu, ale odkąd skończyłem pisać case study, nie przykładałem się do ankiet. 

Jak często przychodzą ankiety YouGov?

W marcu 2022 roku dostałem z YouGov 7 ankiet do 21 marca. Nowe ankiety przychodzą mniej więcej co tydzień, chyba że na świecie coś się dzieje (jak np. wojna w Ukrainie) – wtedy mogą przychodzić częściej.

Czy YouGov ma apkę?

Tak, choć nie zdarzyło mi się jej używać. Przydatna, jeśli chcesz wypełniać ankiety np. w tramwaju, autobusie czy w szkole. 

Ile lat trzeba skończyć, żeby dołączyć do YouGov? 

Żeby dołączyć do panelu ankietowego Yougov, musisz mieć skończone 16 lat.

Ile czasu zajmuje wypełnienie pojedynczej ankiety YouGov?

Różnie, jak wszędzie, najczęściej do 10 minut. Nie spotkałem się z dłuższymi ankietami poza jednym wyjątkiem, ale wtedy też było to wynagrodzone w punktach. W innych panelach ankietowych można naprawdę utknąć.

Jak usunąć konto w YouGov?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz dostawać ankiet YouGov, wejdź pod ten adres, zaznacz powód odejścia i siema, ilość ankiet spadnie do zera. https://account.yougov.com/pl-pl/account/unsubscribe

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *