Wypełnianie ankiet za pieniądze jak zarabiać

Jeśli chodzi o wypełnianie ankiet za pieniądze, sprawdzone strony są na wagę złota. Przecież nikt z nas nie chce tracić czasu na skrobanie czegoś, co nie przyniesie zysku, prawda? Chciałem znaleźć listę sprawdzonych stron i znalazłem tylko jeden wartościowy artykuł na stronie nety.pl. Niezadowolony z wyników postanowiłem sprawdzić na własnej skórze. 

Dzisiaj mamy zarabianie na ankietach na tapecie. Gdzie szukać stron z ankietami? Gdzie warto mieć konto? Gdzie nie? Który panel da Ci hajs, a który będzie stratą czasu? Wypełniałem ankiety przez 90 dni. Sprawdź, czego się dowiedziałem.

Wstęp do wypełniania ankiet

Zawsze chciałem zarabiać przez Internet. Zacząłem zarabianie na ankietach 5 lat temu, startując w panelu TNS Online, przemianowanym później na TNS Kantar, który obecnie nazywa się Klub Kantar. Po roku wyjąłem z niego półtorej stówki. A potem, jak to zwykle bywa w moim przypadku, rzuciłem tym i zająłem się innymi bezproduktywnymi rzeczami. 

1 lipca 2021 postanowiłem napisać ten artykuł i w pierwszej chwili chciałem po prostu wylistować wszystkie panele, zostawić reflinki i niech kapie. Z drugiej jednak strony pomyślałem, że takie podejście jest trochę gówno warte i nieuczciwe. 

[the_ad id=”64″]

Znalazłem świetny artykuł Piotra Markowskiego na nety.pl. W ramach uznania dla autora postanowiłem się zarejestrować z jego reflinków

Rejestracja na wszystkich platformach zajęła mi kilka godzin na przestrzeni dwóch dni (03-07-2021 – 04-07-2021). Następnego dnia, tj. 05-07-2021 zabrałem się za uzupełnianie profili. 

Wzorem Piotra Markowskiego dałem sobie 90 dni na zbieranie danych począwszy od dnia ostatniej rejestracji. Poniżej link do arkusza z moimi rezultatami. 

Rezultaty

Jedna uwaga! Jestem leniwy i jak każdy lubię mieć wszystko podstawione pod ryj. Od panelu oczekuję, że będzie mi wysyłał na maila powiadomienia o ankietach. Maila sprawdzam codziennie, 31 paneli – nie. Rozumiesz. 

Bonus

Podczas wypełniania jednej z ankiet trafiłem na takie złoto:

wypełnianie ankiet mem wróc do rejestracji członkiem 3.7 5

A na samym finiszu jeszcze taki antyk:

Pamiętacie SimPlusa albo TakTak? 

MyLead — nowy gracz na rynku ankiet

Po zakończeniu całego eksperymentu zostałem poproszony o przetestowanie jeszcze jednej platformy. Mówię o MyLead, który, jak później się okazało, skupia się głównie na programach partnerskich. Płatne ankiety pojawiły się tam wiosną 2022 roku. W sumie to całkiem ciekawa alternatywa dla użytkowników.

Moje wrażenia? Skuteczność jest niezła, firma jest polska, pozwala zapraszać (ma program partnerski) i czasem można dostać kilka groszy za niezakwalifikowanie się do badania. Jedyne, co, to zwróciłbym uwagę na tłumaczenia, bo w pytaniach można znaleźć niezłe kwiatki.

Duży plus za to, że można wypłacić pieniądze i nie bawią się w żadne vouchery, ale trzeba uzbierać minimum 50 złotych, co umówmy się — może być przeszkodą dla niecierpliwych. W miesiąc naklikałem 54,18 zł na 40 formularzach. Myślę, że to niezły wynik.

Panele oferujące wypełnianie ankiet za pieniądze [lista]

Poniżej prezentuję listę sprawdzonych stron z płatnymi ankietami. Pod nazwami paneli zostawiam swoje reflinki. Jeśli zechcesz nagrodzić mnie za trud, jaki włożyłem w napisanie tego posta, zachęcam do rejestracji. Jeśli nie – podaję również czyste linki. Baw się dobrze! 

Panel Linki Skuteczność Zarobek Nagrody Opinia
Ariadna Reflink 48/34 606 pkt (ok. 50 zł) Tylko rzeczowe Solidny serwis ankietowy, polski, wypełniam ankiety płatne od lat. Mozolnie idzie, ale nie chcę brać byle czego. Zbieram na jakiś telewizor, czy coś. 1000 pkt, to jakieś 100 zł
Klub Kantar Brak 13/6 860 pkt (27,52 zł) Doładowania, Empik, Przelew. Kantar w dawnych dobrych czasach dawał przyzwoite siano. Dzisiaj tylko vouchery. Nie daje możliwości zapraszania. Zawsze dziękuje za wypełnienie ankiety. To miłe. 
Opinie.pl Reflink 22/11 4270 pkt (21,35) Vouchery, Przelew. Trzeba uważać, bo punkty można zbierać tylko przez rok. Potem trzeba albo wypłacić, albo przepadnie. Pozwala zapraszać, skuteczność jest niezła, polska firma, zdecydowanie polecam. 
Badanie Opinii Reflink 7/2 97 pkt (4,85 zł) Przelew Skuteczność niska, ankiet mało, czysta frustracja. Mocno przeciętny panel. 
Cenne Opinie Brak 34/5 N/A N/A Część brytyjskiego panelu Dynata LLC. W dniu podsumowania nie mogłem się nawet zalogować. Nawet nie chce mi się ponawiać próby.
Świat Opinii Brak 30/4 N/A N/A Jak wyżej. 
e-panel Brak 54/13 33,60 zł Siano Dają 20 gr jak się nie zakwalifikujesz. Duży minus to brak możliwości zapraszania
TGM Polska Reflink 29/3 6 zł Siano Jestem zawiedziony skutecznością. Liczyłem na więcej, bo ludzie chwalili.
Reaktor Opinii Reflink 30/14 270 pkt (27 zł) Siano Całkiem przyzwoity program, mam o nim dobre zdanie. 
swpanel.pl Reflink 9/4 9 Cash Points (4,50 zł) Siano SWpanel ma jedną wadę – trzeba tam siedzieć praktycznie non-stop i klepać płatne ankiety, które nie dają kasy. Rzadko przychodzi coś na maila. To nie dla mnie, ale ktoś inny może skorzysta. 
Ważne! Miałem jeden złoty strzał za 100-300 zł, ale trzeba było być nauczycielem, a ja nie jestem. 
poznaj.to Reflink 5/4 94 pkt (9.40 zł) Siano Założyłem konto jednocześnie z Opinie.pl i Ariadną, ale przychodziło bardzo mało ankiet. Chyba mieli jakiś rebranding w międzyczasie. Żeby brać udział w programie partnerskim, trzeba trzymać aktywność. Inaczej gówno dostaniesz. Nie polecam  
moneyo.pl Brak 17/5 9,60 zł Siano Stosunkowo mało ankiet, mikra skuteczność. Dozbieram na minimalny próg wypłaty środków i usunę konto. 
iWadi.pl Brak 36/9 20,80 zł Siano Na początku odpadałem non-stop, ale potem się ustabilizowało. Raz pozwolili mi przejść całą ankietę, a na koniec poinformowali, że się nie zakwalifikowałem z powodu jakości odpowiedzi. Dozbieram do wypłaty i też się wywalę.  
Demando.pl Reflink 0/0 0 zł ? Właśnie sobie dzisiaj uświadomiłem, że nie dostałem od nich żadnej ankiety. 
Green Panthera Reflink 14/0 0 zł Siano Słyszałem o nich wiele dobrego i widziałem wiele reklam i zachwalających postów, nie wiem, skąd. Najpierw zasrali mi skrzynkę mailową spamem, po kilka maili na jedną ankietę. Nie zakwalifikowałem się do żadnej z nich. Wyłączyłem subskrypcję i wchodziłem bezpośrednio na profil. Też się nie zakwalifikowałem. Jak chcesz, możesz się bawić. 
Answeo Reflink 1/1 0,10$ Siano Na dzień dobry jest ankieta profilująca za 0,10$. Trzeba ją wypełnić, bo inaczej nie przyjdzie żadna ankieta. Ja oczywiście jej nie wypełniłem i zastanawiałem się, jak debil, dlaczego ankiety nie przychodzą. 
ySense Reflink 5/1 0,27$ Siano, vouchery Dawne ClixSense. Automatycznie wybrało mi kraj rejestracji “Polska” i nie mogę zmienić. Skuteczność ankiet mizerna, jakość do dupy. Ankiety chyba nie są głównym produktem na Polskę. Wątpię, żebym dożył wypłaty. 
SwagBucks Reflink 5/1 0,41€ Siano, vouchery To samo, co ySense. 
MOBROG Reflink 46/3 4,84 zł Siano, vouchery Zawiodłem się, tak jak na TGM panel. Jest mnóstwo ankiet, ale rzadko się kwalifikuję. Może gdzieś popełniłem błąd, nie wiem. Na dzień 16-09-2021 na 30 ankiet wszedłem do 1. Dodatkowo w jednej ankiecie jak nie chciałem słuchać jakichś playlist Pepsi, wywaliło mnie z ankiety i zmniejszyło nagrodę. Nie polecam. 
MYIYO Reflink 4/2 6,70 zł Siano, organizacje charytatywne. Panel wydaje się jakościowy, ale dużym minusem jest, że trzeba na nim siedzieć. Za wypełnienie ankiety profilującej jest 500 punktów.  
LifePoints Brak 6/6 1374 pkt (11,78 zł) Siano Dobra skuteczność, ale potem zaproszenia przestały przychodzić. Logowałem się na profil. Pusto. 
Yuno Surveys Brak 13/0 0 zł Nawet nie wiem Z dniem 30.11.2021 panel Yuno Surveys oficjalnie zdechł.  
Toluna Reflink 38/11 25100 pkt (25,10zł) Vouchery, przelew.  To dobry panel ale naprawdę trzeba uważać z przyspieszaniem przy odpowiedziach. Dali mi za to po łapach
Ipsos I-Say Brak 1/0 0 zł Siano Dezaktywowali mi konto, bo na podstawie moich odpowiedzi stwierdzili, że pracuję w badaniach rynku. Reflinka dostajesz po 30 dniach od rejestracji. Ja nie dostałem. 
Google Opinion Rewards Brak 0/0 0 zł Siano (?) Przegapiłem większość czasu, bo mi się apka do końca nie zaktualizowała. Dam sobie czas po publikacji tego artykułu i zamieszczę porządny feedback. 
PrizeRebel Reflink 1/0 0 zł Siano Nie dostaję zaproszeń na maila, a do ankiet w profilu się nie kwalifikowałem, więc porzuciłem panel. Wydaje mi się, że chcą być jak SwagBucks czy ySense, ale im nie idzie. 
Marketagent Reflink 54/5 260 pkt (11,70 zł)  Siano, vouchery, organizacje charytatywne Zawiodłem się, jak na TGM i MOBROG. Marketagent było na liście sprawdzonych stron, ale skuteczność jest tragiczna. 
YouGov Reflink 15/15 37 zł Vouchery Bardzo duża skuteczność, ale dość mało ankiet do wypełnienia. Mimo to nie mam wrażenia, że panel marnuje mój czas, więc pewnie nie usunę konta. 
Hiving Brak 98/18 5484 (5,48 zł) Siano, organizacje charytatywne.  Miałem bardzo dobrą opinie o tym programie dopóki nie zobaczyłem przelicznika. Portal przeliczył mi wynagrodzenie 4000 pkt na 4 zł, słownie: cztery złote. A miesiąc stukania. W innych serwisach otrzymujemy 4 zł za jedną ankietę! Chyba podziękuję.
MyPay Reflink 2/0 0 zł Siano Trudno mi coś powiedzieć. Bardzo mało ankiet przyszło, nigdzie się nie zakwalifikowałem. Nie wiem, czy będzie mi się chciało zbierać na minimum. 
GfK Tylko mail 6/2 125 pkt (5,12 zł) Vouchery Dołączyłem stosunkowo późno, skumawszy, że inne panele odsyłają do GfK. Dam sobie trochę czasu na wyrobienie zdania. 

Mój całkowity zarobek, to ok. 270 zł. 90 zł miesięcznie. Dużo? Nie wiem. Dla jednych 90 zł to niezła flacha na weekend. Dla innych cały tydzień jedzenia. Wszystko zależy od perspektywy.

Programy do wypełniania ankiet, które definitywnie polecam:

 1. Opinie.pl
 2. Panel Ariadna.
 3. MyLead.
 4. ePanel.
 5. YouGov.
 6. Reaktor Opinii. 

Kiedyś była tu jeszcze Toluna, ale przez serię błędów technicznych (czy cholera w sumie wie czego) wyleciała z listy.

Niektóre z nich nawet sobie zostawię. W innych naciułam na nagrodę i wypłacę. 

W trakcie researchu wiele dobrego czytałem o Green Panthera, TGM Panel, Marketagent i MOBROG. Dla mnie te panele się nie sprawdziły, o czym pisałem w opinii nt. każdego z nich. Może Ty masz inne doświadczenia, może coś skopałem, daj znać w komentarzu

Śmiem jednak twierdzić, że wiele portali internetowych, które rozpływały się nad nimi, zachęca w ten sposób do dołączania z powodu afiliacji. Miałbym wyrzuty sumienia, namawiając Cię dla zysku do dołączenia do paneli, które kiepsko działają.

Dla kogo wypełnianie ankiet?

Bądźmy szczerzy – wypełnianie ankiet to nie jest praca na pełen etat i nie zarobicie z tego średniej krajowej. Wracając po 12-godzinnej zmianie też możesz mieć ochotę na coś innego, niż stukanie ankiet. Dla kogo taki rodzaj zajęcia sprawdzi się najlepiej?

Świeżo upieczone mamy

Wypełnianie ankiet jest wręcz stworzone dla młodych mam na urlopie macierzyńskim. Nie mogą iść do pracy, bo stracą świadczenie, a do tego dzieckiem trzeba się zająć, ale chciałyby też złapać jakiś dodatkowy grosz, bo właściwie czemu nie? 

Wypełnienie ankiety zajmuje z reguły kilkanaście minut. Każda młoda mama powinna znaleźć tyle czasu w ciągu dnia. 

[the_ad id=”64″]

Uczniowie i studenci

Zgodnie z wieloma stereotypami (które mają podłoże w rzeczywistości) studenci przeważnie nie cierpią na nadmiar gotówki. Cierpią za to na nadmiar wolnego czasu. 

Wypełnianie ankiet internetowych za pieniądze w trakcie wykładu nie powinno stanowić problemu. Na efektywnym wypełnianiu ankiet mogą zarobić na dobrą flasz… tzn. jedzenie. 

Podobnie młodsze dzieciaki. Zamiast żmędać kieszonkowe od rodziców, mogą sobie klepać ankiety, skoro i tak przeważnie siedzą w telefonach i komputerach. 

Czytaj więcej: Jak zarobić pieniądze w wieku 13 lat?

Renciści i emeryci

Kto, jak nie oni, ma nadmiar wolnego czasu? Zdaję sobie sprawę, że istnieje coś takiego, jak bariera technologiczna i nie każdy emeryt ogarnie płatne ankiety online, ale wraz z kolejną zmianą pokoleniową będzie coraz lepiej. Np. moja mama nie ogarnęłaby tego, choćby płacili 5 dych za jedną ankietą. Ale już sąsiadka sobie poradzi. 

Osoby, które mają nudną, spokojną pracę

Mam tutaj na myśli szczególnie ochroniarzy, dozorców, strażników, czy parkingowych, którzy przez większość dnia niewiele robią. Mijałem gościa niedaleko mnie, siedział w budce i oglądał jakiś film. Zamiast tego mógłby klepać ankiety. 

Wypełnianie ankiet online – zalety i wady

Płatne ankiety internetowe nie są idealne, ale by być szczerym – żadna praca nie jest. Nawet gdybyśmy dostawali kilka tysięcy złotych miesięcznie za nicnierobienie, prędzej czy później zacznie nam doskwierać nuda. 

Chyba że jesteśmy lewicowym aktywistą, który ma rączki do dupy przyrośnięte. 

jaś kapela mem

Zobacz poniżej, jakie wady i zalety mają płatne ankiety online. 

Zalety Wady
Nie wymaga wiele roboty Przeważnie niskie stawki
Jedyne, czego potrzebujesz, to Internet i urządzenie Trzeba zasuwać na kilkunastu panelach, żeby coś nakapało
Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą iść do pracy Uzupełnianie profilu bywa upierdliwe
Lepsze niż mobbing u janusza za minimalną Stawki mogą być nieraz przygnębiające
Zarabiania na ankietach nie trzeba się uczyć Nie do każdej ankiety się zakwalifikujemy
Jak nabierzesz wprawy, idzie nawet szybko Brak stabilizacji
Trafiają się momenty, gdzie za wypełnienie jednej ankiety możemy dostać naprawdę godziwe pieniądze Nie wyżyjesz z tego
Niektóre serwisy dają mało ankiet

Jak uskutecznić zarabianie na wypełnianiu ankiet? [Sprawdzone protipy]

Myślisz, że wystarczy po prostu zacząć klepać ankiety, a miliony dolarów same wpadną na konto bankowe? Nie ma tak łatwo. Jeżeli coś nie wymaga wysiłku lub lat szkolenia, to będzie płacić mało. Gdyby płaciło dużo, wszyscy by to robili.

Uzupełnij profil

Profilowanie w ankietach nadal działa mizernie. Szlag mnie trafia, gdy wprowadzam moje dane i dostaję komunikat:

markatagent odrzucona ankieta

Nie masz telewizora? Nie dostaniesz ankiety nt. serwisów informacyjnych. Nie masz dzieci? Nie dostaniesz takiego badania. Jeśli nie masz własnego domu, to pytania na temat fotowoltaiki też Cię ominą. Kumasz zależność.

Dlatego też jeżeli uzupełniasz profil, to jedynie Twoje dane osobowe muszą być zgodne z prawdą. Tego nie można zmienić. To znaczy można, ale przecież nie pójdziecie do Urzędu Stanu Cywilnego, żeby dostosować się do ankiet w Internecie.

W płatnych ankietach należy kłamać

Jeżeli bierzesz udział w ankietach dla hobby lub dla idei, olej ten paragraf. Ale jeżeli wypełniasz ankiety dla pieniędzy – wiedz, że trzeba kłamać. Jesteś człowiekiem. Jednym lub jedną. Masz jedno życie. Ankieterom nie chodzi o poznanie Twojego życia. Nie chcą wiedzieć, ile masz dzieci, ile zarabiasz, jakie pijesz whisky, czy jakim papierem podcierasz tyłek. 

Oni chcą znać opinie możliwie szerokiego przekroju społeczeństwa, ponieważ dopiero to da im obraz rzeczywistości. Firmy chcą wiedzieć, jak dostosować produkt przed wejściem na rynek, czego potrzeba klientowi, co go wkurza, jakie logo lub hasło reklamowe wybrać. Dlatego wczoraj opisywałem lodówkę modułową Samsung, której nie mam, dzisiaj opisywałem pralkę Bosch, której nie mam. 

otis misja kleopatra mem

Uważaj jak kłamiesz! Właściciele paneli ankietowych nie są głupi i wiedzą, że cała chmara ludzi wypełnia ankiety bezmyślnie, byle szybciej.

Podobnie trzymaj się jakiejś konsekwencji, jeśli chodzi o profil. Np. ja jestem trzydziestoletnim facetem z wykształceniem wyższym i mieszkam w dużym mieście (200 – 500 tysięcy mieszk.). Nie każda ankieta jest dla mnie, ale:

 • jeśli każdorazowo będę zmieniał profil, to się pogubię,
 • algorytmy paneli wykryją niekonsekwencję i dostanę mniej ankiet,
 • używanie innych danych za każdym razem tak naprawdę zmniejsza moje szanse na udział w ankiecie. 

Nie wypełniaj ankiet zbyt szybko

Złapałem się na tym ostatnio parę razy. Może się zdarzyć tak, że przejdziesz całą ankietę, a wyskoczy Ci komunikat: “Nie zakwalifikowałeś/aś się do tego badania” (tak miałem na iWadi.pl) albo error jak na Tolunie:

toluna error

Jak typowy Polak sprułem się do supportu, że to jakaś kpina, to mi odpisali coś takiego:

toluna odpowiedź z maila

W skrócie – przerwali ankietę, ponieważ nie mogli użyć odpowiedzi ze względu na ich wątpliwą jakość. To trudne przy ankietach, gdzie masz, że tak to nazwę, ściany do klikania. Sorry, ale niech nikt nie oczekuje, że będę niszczył wzrok i pieczołowicie wszystko klikał za 2 czy 3 złote. Poniżej macie przykład takiej ściany:

ściana klikania w ankietach

Ciekawostka: miałem kiedyś ankietę o hotelach, czyli ile odbyłem podróży, służbowych, turystycznych, z kim, w jakich hotelach się zatrzymałem et cetera. Trafiłem tam na przeogromną ścianę klikania. I tak się zastanawiam – czy ten panel naprawdę myśli, że ktoś, kto odbywa 50 podróży służbowych rocznie i nocuje w Ritzu, Hiltonie i Marriotcie para się wypełnianiem ankiet? I że ktoś, kto para się wypełnianiem ankiet, nocuje w Ritzu? 

Uczestnictwo w jednym serwisie nie ma sensu

Chodzi raczej o to, że z jednego panelu nie nakapie dość złotówek. Jeśli masz zamiar to robić dla celów zarobkowych, musisz zarejestrować się co najmniej w kilku sprawdzonych serwisach, najlepiej na takich, które dają możliwość zapraszania znajomych.  

Uważaj na podchwytliwe pytania

pytanie podchwytliwe ze skeczu joanny kołaczkowskiej i kabaretu hrabi

Twórcy paneli ankietowych wiedzą o ludziach takich jak my. Wiedzą, że są osoby, które wypełniają ankiety w celach zarobkowych, a nie badawczych. Dlatego też zalecam poświęcanie choć minimum uwagi na przeczytanie pytań

Czasem będziecie mieli 158 pytań dotyczących tego, jak czujecie się w danej sytuacji, która nigdy Was nie spotkała. A pomiędzy nimi będzie pytanie o to, jakiego koloru czapkę miał Czerwony Kapturek:

 • zielony,
 • czerwony,
 • niebieski,
 • żółty.

Lecąc na pałę, macie 75% szans, że nie traficie. System w serwisie to wyłapie i przygotuje się następnym razem. Większość firm weryfikuje wyniki ankiet.

wypełnianie ankiet za pieniądze pytanie kontrolne 1
wypełnianie ankiet za pieniądze pytanie kontrolne 2
wypełnianie ankiet za pieniądze pytanie kontrolne 3

Łap ankiety póki gorące

Nie jest tak, że wydawca zleca ankietę, podpina kartę kredytową i ankieta sobie fruwa po Internecie do usranej śmierci. Z reguły każde badanie ma określony limit respondentów z poszczególnych grup społecznych. Nie wiem, jaka jest Twoja grupa społeczna, ale jeśli np. jesteś matką na macierzyńskim między 25 a 34 rokiem życia, jest bardzo duża szansa, że konkurujesz z innymi matkami, które upatrzyły sobie taki sam patent na dodatkowy grosz.

Nie czekaj, aż pula się wyczerpie, bo badanie Cię odrzuci, a kilkuset innych użytkowników serwisu nie będzie na Ciebie czekać.

Załóż kilka kont

Weź serwisy, które dają dodatkowe punkty od poleconych (np. Toluna, Ariadna, czy YouGov) i załóż tam konta z polecenia swojego głównego konta. 

Tak jak pisałem wcześniej – te panele nie są głupie i wiedzą, że gdziekolwiek jest pieniądz, tam i multikonciarze. Logowanie z tego samego komputera przez ten sam router z tym samym adresem IP najprawdopodobniej udupi wszystkie konta, więc będziesz potrzebować VPNu

Umiejętnie wybieraj branżę

Wiele ankiet kwalifikujących spyta Cię o to, czy Ty, lub ktoś z najbliższego otoczenia, pracuje w takiej czy śmakiej branży. Ze swojego doświadczenia zauważyłem, że “trefne” branże to głównie:

 • marketing,
 • badania rynku,
 • media,
 • dziennikarstwo, 
 • PR.

Ale niekiedy jedna lub kilka się wyróżnia, odstaje od reszty. Tak jak branża odzieżowa na poniższym obrazku. W momencie robienia screenshota szedłbym o zakład, że temat danej ankiety to ciuchy i zakupy.

jaką branżę wybrać w płatnych ankietach

Ponadto ostatnio zauważyłem, że zaznaczanie opcji „żadna z powyższych” ma największą skuteczność.

Zawsze wybieraj siano

Panele często oferują wybór – możesz wymienić punkty na kupony lub kasę. Bierz kasę, jeśli tylko się da. Z pieniędzmi możesz zrobić co chcesz. Kupon na 5 dych do Zalando możesz wykorzystać tylko w Zalando. 

Niemniej jednak w niektórych miejscach nie będziesz mieć wyboru. Wtedy zrealizuj kupon jak najszybciej. Jest ryzyko, że jeśli dany podmiot zdechnie w międzyczasie, zostaniesz z bezwartościową nagrodą, która kosztowała Cię mnóstwo czasu.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że nagrody rzeczowe z reguły mają lepszy przelicznik, niż hajs. Np. w Tolunie voucher do Amazona na 10€ (jakieś 45 zł) kosztuje 40 000 pkt, a przelew na konto PayPal na 50 zł to 55 000 pkt. 

Prowadź dziennik

Wypełnianie płatnych ankiet to raczej czasochłonne zajęcie, a nikt nie chce tracić czasu. Panele są różne, gdzieś możesz nie pasować profilem, itd. 

W każdym razie – jeśli jeden panel ankietowy daje Ci dużo płatnych ankiet do wypełniania, co skutkuje godziwym zyskiem, to się go trzymaj. Zaś gdy inny proponuje wypełnianie lichych ankiet raz na ruski rok, to go olej. 

Spostrzeżenia:

 1. Zarobki powyżej 5000 brutto miesięcznie odrzucają dużo badań.
 2. Pytania trzeba czytać chociaż półuważnie. 
 3. Najlepiej mieć dziecko starsze niż 13 lat a młodsze niż 18, dlatego że niekiedy panele chcą opinii dzieci. 

Płatne ankiety internetowe – Podsumowanie

Udział w tych wszystkich panelach i wypełnianie płatnych ankiet to upierdliwe i czasochłonne zajęcie. Jednakże jeśli rozpatrywać je w kategoriach zajęcia dodatkowego – świetna sprawa. Żeby zarabiać na ankietach nie potrzebujesz doświadczenia, umiejętności czy uprawnień. Nie musisz mieć siły, stawiać się w biurze w określonych godzinach czy umizgiwać do przełożonego. 

Wolność. Ceną za to są niskie zarobki. Czy polecam? Jak kto lubi. Warto zwrócić uwagę na to, że są ludzie, którzy nie mogą iść do pracy. A ankiety płacą więcej niż np. klikanie w reklamy

Osobiście to bym tego nie robił w obecnej sytuacji. W godzinę mogę zarobić dużo więcej, robiąc co innego, a dyskwalifikacje w ankietach wstępnych są frustrujące jak cholera. Czasem zdarzało mi się zwyczajnie olewać niektóre zaproszenia lub celowo nie kwalifikować się do ankiety. Jednakże jeśli ktoś nie ma niczego lepszego do roboty, albo chce monetyzować spore zasięgi w Internecie – śmiało. Kasa dobra jak każda inna. 

Sprawdź również:

Mobrog – opinie

Opinie.pl – opinie

Klub Kantar – opinie

FAQ

Na czym polega wypełnianie ankiet?

Takie pytanie autentycznie pojawia się w Google. Zarabianie na wypełnianiu ankiet przez Internet polega na wypełnianiu jak największej ilości ankiet za kasę lub punkty. W teorii powinno się odpowiadać zgodnie z prawdą. W praktyce – trzeba trochę kłamać.

Ile można zarobić na ankietach online?

Mój dokładny wynik znajdziecie tutaj: -> link . Szałowe kwoty to nie są. Na wypełnianiu płatnych ankiet nie zarobisz na dom, ale zawsze to jakiś hajsik na podreperowanie domowego budżetu.

Jak zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Tutaj nie ma filozofii. Po prostu trzeba wypełniać ankiety. Im więcej tym lepiej. To jak praca na akord. 

Similar Posts

5 Comments

 1. Chciałem nawiązać do ankiet.. Tutaj nie zgodze się z tobą wgl!!! Po pierwsze nikt ci nie gwarantuje zarobku w kilka dni. Po drugie, trzeba sie rejestrować na maxymalnej ilości stron, po trzecie należy codziennie wchodzić zarówno na email jak i strony. Wypełniając ankiete po ankiecie, dostajesz ich więcej. Ja wypełniam od sierpnia i moge śmiało powiedzieć, że miesięcznie ok 100zł z ankiet mam. A najwiecej właśnie z Ysense bo co tydzień wypłacam 10$ ..!! i to wszystko bez poleconych. (wystarczy wejść do grup na facebooku i czytać proadniki.) Rafał

  1. Cześć Rafał. Dzięki za komentarz. Jeśli chodzi o kasę, to wyszło mi 90 zł miesięcznie, czyli niewiele mniej niż Tobie 🙂 ySense? Nie spodziewałbym się. Tak jak pisałem w artykule – jestem zbyt leniwy, żeby tam wchodzić codziennie. Jeśli jest tak, jak mówisz, to wartościowa uwaga. Mam nadzieję, że ktoś ma podobne doświadczenia i się nimi z nami podzieli.
   Nikt nie gwarantuje zarobku – pełna zgoda. Nigdy nie twierdziłem inaczej.
   Rejestracja wszędzie – ponownie, pełna zgoda. Dodam tutaj jednak, że warto prowadzić dziennik, żeby widzieć, które strony są efektywne, a które nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *