płatne ankiety opinie.pl opinie i zarobki

Płatne ankiety Opinie.pl dały mi zarobić dobre 150 zł, a gdybym się starał, ta kwota byłaby pewnie dwa razy wyższa. Opinie.pl jest jednym z najstarszych w Polsce, najbardziej rzetelnych i godnych polecenia paneli badawczych do wypełniania płatnych ankiet. Jaki jest i dlaczego uważam, że zajebisty? Czytaj dalej.

Ten wpis powstał jako pokłosie wpisu o płatnych ankietach.

W panelu Opinie.pl mam konto od 2018 roku, wypłacałem kasę już kilka razy i mówiąc wprost – nie odrzuca mnie od niego. A to jak na mnie bardzo miłe słowa. Co więcej mogę Ci o nim powiedzieć?

Podstawowe informacje o panelu opinie.pl

Panel Opinie.pl należy do IQS sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Mangalii 2A. To jak najbardziej legitna firma. Posiada:

  • KRS – 0000041388,
  • NIP – 526-10-05-418,
  • REGON – 010763240.

Przespacerowałem się do Wawki na ulicę Mangalii 2A w Google Street View. Budynek istnieje. I nawet mają na dole Biedronkę.

To tak na wypadek, jakby ktoś się zastanawiał, czy panel Opinie.pl wypłaca kasę, czy nie.

Sam panel Opinie.pl oferuje, jak można się domyślić, wypełnianie ankiet za pieniądze. Istnieje i płaci pieniądze od 2007 roku. Działa na zasadzie pośrednictwa pomiędzy klientami a respondentami. Klient przychodzi z kasą, a oni następnie za tę kasę organizują badanie opinii publicznej.

Jak zarejestrować się w panelu Opinie.pl?

Rejestracja w panelu Opinie.pl jest bardzo prosta i intuicyjna. Wejdź na stronę główną:

Opinie.pl – strona główna

Zobaczysz typowy guzik CTA rejestracji. W chwili obecnej w tle jest ładna pani, ale to może ulec zmianie.

Opinie pl strona główna zarejestruj się

Po kliknięciu tego przycisku panel da Ci wybór. Wypełnij odpowiedni formularz rejestracyjny w tym konkretnym momencie lub później. Jest to podstawowa ankieta profilująca, która zbada, kim jesteś, skąd i mniej więcej jakie badania Ci podsyłać, żeby była szansa na kwalifikację. Moim zdaniem warto wypełnić tę krótką ankietę od razu. To raptem kilka pytań, a potem na bank zapomnisz do tego wrócić.

opinie.pl wybór formularza

Po wypełnieniu formularza wstępnego lub po kliknięciu w „Wypełnię formularz później” dostaniesz pole do wstawienia adresu e-mail.

Po podaniu maila dostaniesz wiadomość aktywacyjną na adres mailowy podany w okienku. Wnętrze maila nie zawiera niczego atrakcyjnego oprócz krótkiej polityki prywatności i linka aktywacyjnego. Kliknij go, żeby potwierdzić rejestrację, i gotowe. Nie pozostaje Ci teraz nic innego, jak tylko czekać na ankiety i punkty.

Jak zawsze polecam uzupełnić profil. Dzięki uzupełnieniu profilu ankiety będą lepiej do Ciebie dopasowane, od tego zależy częstotliwość otrzymywania ankiet, a co za tym idzie, stracisz mniej czasu i zarobisz więcej kasy.

Jak wygląda panel Opinie.pl?

Od środka panel Opinie.pl wygląda tak:

opinie pl wnętrze panelu użytkownika

Można wyróżnić sześć podstawowych sekcji i stopkę.

Ankiety

W tym miejscu zobaczysz przycisk „Zobacz zaproszenie” lub informację, że nie ma dla Ciebie dostępnych ankiet. Najczęściej nie ma potrzeby z niego korzystać, ponieważ zaproszenia do ankiet przychodzą na adres mailowy. Tak jak pisałem w case study – maila sprawdzam regularnie. Do panelu nie bardzo chce mi się specjalnie logować.

Aczkolwiek spotkałem się z opiniami, gdzie ludzie polecają wskakiwać na panel raz na jakiś czas i sprawdzać dostępność ankiet bezpośrednio. Moim zdaniem to zależy. Jeśli nie masz nic innego do roboty, to śmiało. Ale jak masz inne zajęcie, a wypełnianie ankiet to praca dodatkowa, to raczej nie polecam.

Możesz też włączyć powiadomienia o dostępnych ankietach na pulpicie. Mnie to osobiście wkurza, ale…

Wiadomości

Tutaj trafiają wszelkie komunikaty jakie panelistom przesyła administracja portalu Opinie.pl, jak zmiany regulaminu lub ogłoszenie konkursu punktowego. Jak widzisz mam 12 wiadomości i nie przeczytałem żadnej. Wiadomości przychodzą rzadko i tak samo rzadko cokolwiek wnoszą. Wypełnianie płatnych ankiet to powód naszej obecności w tym miejscu.

Zaproś znajomego

To akurat jest ciekawa opcja zapraszania nowych użytkowników, bo Opinie.pl jako jedne z niewielu ma solidny program partnerski, o którym będę mówił w dalszej części artykułu. W zakładce „Zaproś” dostaniesz własny link afiliacyjny do rozdawania znajomym.

Nagrody

Moje ulubione. Stąd na konto trafiają pieniążki. Gdy klikniesz przycisk, zobaczysz listę nagród oraz swoje zdobycze punktowe z ostatnich ankiet. U mnie to wygląda aktualnie tak:

opinie.pl zdobycze punktowe

Jak widzisz, czasem uda się wskoczyć i skosić maks punktów. Czasem muszę się zadowolić biedacką dwudziestką. Norma. Ilość ankiet prawdopodobnie zależy od dopasowania do najliczniejszej grupy respondentów. Im bardziej nietypowym człowiekiem jesteś, tym mniej ankiet dostaniesz.

Profil

Po lewej będziesz mieć podstawowe dane osobowe. To tu uzupełniamy niezbędne informacje. Trzeba je uzupełnić, podając m.in adres, imię, nazwisko, datę urodzenia. Nie warto tutaj ściemniać, bo potem system zweryfikuje Twoje odpowiedzi i wypełnianie ankiet za pieniądze zmieni się w wypełnianie ankiet kwalifikujących, w których trafisz raz na 20 prób jak ja w Mobrog. Nie do każdej płatnej ankiety się zakwalifikujesz, ale zwiększysz swoje szanse.

Opinie.pl – nagrody

Pieniądze to nie jedyna nagroda, jaką możesz wybrać po nazbieraniu wystarczającej ilości punktów. Spójrz na poniższą grafikę.

Jakie są nagrody w panelu Opinie.pl?

Doładowanie telefonu

Minimalna kwota to 20 zł. Ja mam abonament, więc doładowanie telefonu mnie nie interesuje. Najlepsza opcja dla kogoś, kto może skorzystać i potrzebuje możliwie najniższego progu wypłaty.

Doładowanie jest też najszybszą opcją, bo działa praktycznie natychmiast, a na przelew trzeba czekać. Ewentualnie możesz komuś to doładowanie telefonu sprzedać. Za moich licealnych czasów laski wysyłały gołe zdjęcia za doładowanie, więc…

Fundacja

To ciekawa opcja rozdysponowania punktów z panelu. Zawsze na koniec roku jak mi zostają punkty, to wysyłam na cele charytatywne, jakieś schronisko dla zwierząt. I można sobie odliczyć od podatku.

Bidon

8 000 punktów to równowartość 40 zł. Bidon można kupić za mniej. Nie opyla się kompletnie.

Kubek termiczny

9 000 punktów to 45 zł. Podobnie jak bidon, kubek można dostać za mniej,

Zalando 25/50

Gdyby to było jak w Kantarze czy Tolunie, że vouchery mają lepszy przelicznik punkty/hajs, to bym się może zastanawiał, ale w sytuacji, gdzie mogę mieć równowartość w gotówce, nie ma dla mnie wątpliwości. Chyba że ktoś zaciekle zbiera punkciki w programie lojalnościowym. 

Przelew bankowy

Możliwość wypłaty na konto bankowe dostępna od 10 000 punktów. Moim zdaniem najbardziej wartościowa opcja.

Dawniej można było wypłacić pieniądze z Opinie.pl na PayPal. Niektóre poradniki w sieci podają tę opcję, jako dostępną. Obecnie takiej możliwości nie ma. Jedyny sposób wypłacenia kasy to 10 000 punktów (50 zł) na konto bankowe.

Ja jestem pazerny na hajs, więc jak naciułałem 10 000 punktów, zleciłem wypłatę. Minimum do wypłaty miałem jakoś w lipcu/sierpniu. 

Samo zlecenie jest banalnie proste. Wystarczy numer konta i zaznaczenie akceptacji regulaminu. Oczywiście, przy wypłacie, możecie wstawić mój numer konta. Zapytania proszę słać na maila (żart, nieśmieszny). 

Czas oczekiwania to 4 dni robocze. Ja złożyłem dyspozycję we wtorek 30 listopada. W czwartek 2 grudnia dostałem pieniądze na konto bankowe. 

opinie pl potwierdzenie przelewu z konta

Ważne! Punkty w panelu Opinie.pl nie przechodzą na kolejny rok. Cokolwiek masz na koniec roku, musisz to upłynnić albo przekazać na cele charytatywne. Inaczej przepadnie.

Jak wygląda wypełnianie ankiety w panelu Opinie.pl?

Opinie.pl ma własny system do wypełniania ankiet w przeciwieństwie do np. ePanelu, który odsyła do Cint albo GfK. Akcja zaczyna się w momencie, kiedy dostajesz maila:

Kliknięcie przycisku „Zobacz zaproszenie” przeniesie Cię do panelu do wypełniania ankiet

Na końcu z reguły jest pytanie “weryfikujące”. Trudno nazwać go weryfikującym, bo zawsze pierwsza odpowiedź z listy jest poprawna. Niemniej jednak trzeba na nie odpowiedź prawidłowo. Dopiero wtedy otrzymasz punkty.

opinie.pl pytanie weryfikujące

Opinie.pl – jakość ankiet

Teraz omówię to, co w mojej opinii w płatnych ankietach jest najważniejsze, jeśli się chce zarabiać cokolwiek – jakość ankiet. W swoim case study napotkałem ankiety, których wypełnianie to była czysta przyjemność, i przejście ich jak należy, nie stanowiło problemu. Klik, klik, punkty na konto, możemy jechać dalej.

Niektóre zaś zawierały upierdliwe pytania, „ściany klikania”, aż się odechciewało. Nie wspominając o panelach, gdzie odpadałem po ankietach kwalifikacyjnych.

Jeżeli przestrzegam zasad i nie narażam się świadomie na dyskwalifikację, z reguły kwalifikuję się do ankiety. W moim case study wskoczyłem do 11 z 22 ankiet, co uważam za przyzwoity wynik. Ankiety rzadko są męczące, nudne czy wręcz durne. Wypełniam je dla kasy, traktuję to jak pracę i raczej bym z takiej pracy nie odszedł.

Jak często przychodzą ankiety w Opinie.pl? Różnie, jak wszędzie. W moim przypadku z reguły co kilka dni.

jak często przychodzą ankiety opinie pl

Ważne! Musicie wiedzieć, że panel ankietowy to nie fabryka. Oni sobie nie robią tych ankiet dla jaj albo żeby komuś sprawić przyjemność. Do nich przychodzi ktoś z kasą, płaci, daje wytyczne do ankiety, a oni dopiero na zlecenie tego kogoś przeprowadzają ankietę.

Ilość punktów na ankietę jest bardzo różna – najmniej widziałem 100, 150, 200 punktów, najwięcej dostałem 2000 za testowanie papieru toaletowego. Nie żartuję.

Program partnerski Opinie.pl

Tutaj sprawa jest prosta i to właśnie program partnerski czyni panel ankietowy Opinie.pl jednym z najlepszych paneli do wypełniania płatnych ankiet w Polsce. Pod względem zapraszania swoich znajomych plasuje się w zdecydowanej czołówce głównie dzięki przejrzystemu i uczciwemu systemowi wynagradzania. Kiedy zaprosisz kogoś do panelu, dostaniesz 20% z tego, co wyklika. Po rejestracji masz normalnego reflinka, który możesz wkleić, gdzie Ci się tylko podoba. Możesz też udostępnić linka na social mediach – Facebooku, Instagramie czy LinkedInie.

Prawdziwe zarabianie na wypełnianiu ankiet przez Internet, zaczyna się nie od ilości dostępnych ankiet, a właśnie od programu partnerskiego. Nie oszukujmy się – ile wyklikasz? Nawet gdyby człowiek dostawał 150 ankiet w miesiącu, po 150 ankietach mózg paruje.

Niektóre badania są bardzo mało płatne. Jeden punkt na stronie opinie.pl to 0,5 grosza. Na minimalną stawkę na godzinę brutto 18 zł 30 groszy trzeba byłoby wyklikać ankiet za 3660 punktów. Mój rekord, jak wspominałem, to 2000 punktów na raz i nie zajęło mi to godzinę.

Dlatego między innymi tworzę tego posta. Poniżej wklejam link partnerski. Będzie mi bardzo miło, jeśli z niego skorzystasz.

Rejestrując się z tego linku wspierasz blogera.

Opinie.pl – link partnerski

grosza rzuć blogerowi jaskier mem

Opinie.pl – wady i zalety

Jak każdy panel do wypełniania płatnych ankiet Opinie.pl ma swoje wady i zalety. Jakie są dobre strony panelu? Jakie wady ma Opinie.pl? Opinie na ten temat są podzielone, a poniższa tabela przedstawia plusy i minusy.

Zalety Wady
✔ Rzetelny, uczciwy i skuteczny panel ❌ Powolne zarabianie, jak wszędzie w sumie
✔ Duża skuteczność ankiet ❌ Punkty resetują się na koniec roku. Nie można ich zakisić
✔ Oprócz nagród rzeczowych można wypłacać pieniądze ❌ Ankiety przychodzą stosunkowo rzadko
✔ Trafiają się „złote strzały” za 1000 i więcej punktów ❌ Ściany klikania bywają upierdliwe
✔ Popularny panel, więc prędko nie zdechnie ❌ Reklamy wideo bywają jeszcze bardziej upierdliwe
✔ Uczciwy program partnerski
✔ Szerokie możliwości generowania linka do zaproszenia
✔ Wiele z nich można wypełniać na telefonie, poza domem

Wiele osób utożsamia wypełnianie ankiet w Internecie z pracą chałupniczą albo pracą zdalną. W mojej opinii to bardziej praca dorywcza, taki freelancer dla paneli badawczych.

Wypełnianie ankiet w Opinie.pl – moja opinia

Dla mnie najważniejszym kryterium panelu ankietowego jest efektywność wykorzystania czasu. To skuteczność jest najważniejsza w zarabianiu w Internecie. Nazbieranie w ciągu roku 10 000 punktów, które możesz wymienić na pieniądze, zlecając przelew bankowy, jest proste. W mojej opinii to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Paradoks Opinie.pl – ciężko znaleźć opinie użytkowników o tym panelu, ponieważ z powodu swojej nazwy strony z opiniami na ich temat konkurują ze stroną główną Opinie.pl i robi się zamieszanie. Tak samo nie mogłem znaleźć opinii Google.

Czy warto wypełniać ankiety w Opinie.pl? To zależy. Prawdziwej pracy Ci to nie zastąpi. Ale lepsze to, niż nic, a na pewno lepsze niż klikanie reklam. Jeżeli myślisz poważnie o zarabianiu w Internecie przez wypełnianie ankiet, Opinie.pl powinny znaleźć się w Twoim portfolio. To dobry panel, co potwierdzają liczne komentarze pozytywne.

Sprawdź również:

Jak zarabiać, grając w gry?

Jak zarabiać na pisaniu?

Jak zostać copywriterem?

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet w panelu Opinie pl?

Ja w tym roku zarobiłem około 100 zł. Dobry zawodnik może zarobić dwa lub trzy razy tyle. Przyznaję, nie wypełniłem wszystkich ankiet, a czasem mi się wręcz nie chciało. Zarobki zależą od ilości dostępnych ankiet, zapraszania do serwisu znajomych i trafiania do grup docelowych badań.
Panel Opinie dodatkowo oferuje program partnerski, gdzie wypłaca 20% punktów, jakie zarobią Twoi poleceni, więc zarobki rosną.

Od jakiego wieku można wypełniać ankiety w Opinie.pl?

Minimalny wiek przystąpienia to 16 lat. Maksymalny 75 lat. Jeśli się nie mieścisz, znajdź słupa.

Czy warto wypełniać ankiet

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Dobre wypłaty, dobra skuteczność ankiet, atrakcyjne nagrody (w tym przelew na konto bankowe), solidny i uczciwy program partnerski.

Jaki jest próg minimalny do wypłaty w Opinie.pl?

Minimum do wypłaty to 20 zł (4 000 punktów) dla doładowania dla telefonu. Jeśli chodzi o nagrody pieniężne, przelew bankowy jest od 10 000 pkt czyli 50 zł.

Ile przychodzi płatnych ankiet?

Różnie. Mnie wpadają co kilka dni, czasem każdego dnia. Ogólna ilość zlecanych badań jest zadowalająca. Średnio zbieram ok. 10 ankiet miesięcznie. Niektóre osoby otrzymują ankiety nawet częściej.

Ile czasu zajmuje wypełnienie pojedynczej ankiety?

Też różnie. Te firmy szacują czas wypełnienia ankiety i nie warto się spieszyć. Jeśli wypełniasz zbyt szybko, Twój wynik (i zarobek) może zostać zakwestionowany.

Czy jest aplikacja Opinie.pl?

Tak. Panel Opinie pl umożliwia wypełnianie ankiet za pomocą aplikacji mobilnej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *