Jest wiele mądrych sentencji opisujących ludzkie błędy.

Errare humanum est.

Mądry Polak po szkodzie.

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. I tak dalej.

Jak to możliwe, że w dobie wszechobecnego Internetu i dostępu do wiedzy, o jakiej nasi przodkowi mogli marzyć, ludzie nadal popełniają błędy? Językowe, wychowawcze, miłosne, życiowe…

Część to zwykła głupota. Na nią nie ma lekarstwa. Część to upór. Lekarstwem nań jest pokora.

Częścią, na której ja chcę się skupić, to brak wiedzy i doświadczenia. Jestem ręką wkładaną do ognia, by sprawdzić, czy parzy. Jestem kijem w szprychach, który odpowiada na pytanie: „Co się teraz stanie”? Jestem pierwszym nieudanym omletem, niezdanym egzaminem, przypalonym kurczakiem i fatalną rozmową kwalifikacyjną. Jestem marzeniami i brakiem złudzeń. Byłem tam, dokąd się wybieracie. Opowiem Wam, jak tam jest. Pokażę Wam błędy, które popełnił ktoś inny, abyście Wy ich nie popełnili.

Daniel Bartosiewicz lekcja życia

Kim jest Daniel Bartosiewicz?

Urodził się w Tomaszowie Lubelskim i pierwsze lata życia spędził w Majdanie Górnym. Parafrazując marszałka Piłsudskiego: „Wieś piękna, tylko ludzie ku**y”. 

Majdan górny położenia google maps Daniel Bartosiewicz Lekcja życia

Liceum ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim, Zespół Szkół nr 3, tzw. „Budowlanka”. Klasa 3B, najgorsza w swoim roczniku pod względem zachowania. Wychowawczyni p. Monika Bednarz (serdeczne pozdrowienia). 

Studia też w Tomaszowie. Nie chce o tym rozmawiać. 

Zasłużony członek Weryfikatorium. 

Zawsze chciał zarabiać kasę, pisząc. W 2019 roku dostał robotę copywritera i spełnił swoje marzenie. Nadal marzy o napisaniu i wydaniu powieści, ale pewnie mu się to nie uda. Talentu i czasu brak.

W wolnej chwili dłubie na tym blogu, ogląda filmy, czyta książki i chodzi na spacery ze swoją kobitą. A raczej jest na nie ciągnięty przez kobitę. Uczy się SEO i chce na tym zarabiać kupę forsy.

Ferdek kiepski garść bezcennych informacji

 

Skąd Pomysł na Bloga „Lekcja życia”?

Autor zaczynał bloga w charakterze projektu szkoleniowego. Chciał zobaczyć, jak działa strona internetowa od zaplecza. 

Głównym założeniem było zrzędzenie i mądrzenie się na przeróżne tematy oraz przekazywanie wiedzy. Ludzkość głupieje, i nie jest to pusty slogan. IQ ludzkości spada o 7 pkt co pokolenie. 

Dzieci i nastolatki tracą głód wiedzy. Nie chcą się uczyć. Nie czują takiej potrzeby. Dla autora dzień bez nauczenia się czegoś nowego, to dzień stracony. Młode pokolenie tego nie ma. Ot, dobrnąć do matury, może jakieś studia, a potem niech się dzieje wola Nieba. 

Szkoła też nie pomaga. Dziecko najlepiej uczy się wtedy, kiedy robi coś samemu, z własnej woli. Przymus edukacji wywołuje naturalny opór. Wiedza wtłaczana siłą nie zostaje w głowie zbyt długo. Co czwarty Polak wyznaje, że ma niższe wykształcenie, niż by chciał. 

Jeśli choć jedna osoba odejdzie stąd mądrzejsza niż była – warto. 

Chcesz pogadać? Smaruj maila: danielbartosiewicz16@gmail.com.