mobrog opinie recenzja

Po napisaniu artykułu o wypełnianiu ankiet postanowiłem skupić się na poszczególnych panelach i wypowiedzieć na ich temat bardziej szczegółowo, niż dwa zdania w tabelce. Dzisiaj na tapecie mamy Mobrog, jedno z największych rozczarowań podczas mojego case study. Chcesz wiedzieć, jak wyglądała moja przygoda z tym panelem i ile zarobiłem? Zapraszam do lektury. 

Co to jest Mobrog?

Mobrog to niemiecki serwis należący do Splendid Research GmbH oferujący wypełnianie ankiet za pieniądze. Panel jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich, więc jeśli nie masz skończonych 18 lat, musisz poprosić kogoś dorosłego o pożyczenie danych osobowych. Mobrog reklamuje się hasłem “Do 12 zł za ankietę”. 

Mobrog do 12 złotych za ankietę

Istotnie — wszystkie ankiety na Mobrog, w których brałem udział, nie oferowały więcej niż 12 złotych za wypełnienie, więc można powiedzieć, że to się akurat zgadza. Ja jednak nie widziałem niczego ponad 4,20 zł. Szukałem dowodów w necie — nie ma. 

Rejestracja w Mobrog

Mobrog należy do platform, gdzie na początku trzeba wypełnić ankietę profilującą, ale kwestionariusz jest krótki i znośny. Nie musisz uzupełniać 246 rubryk preferencji, opowiadać o tym, co jesz, gdzie kupujesz, z kim chodzisz do łóżka czy na którym boku śpisz, żeby zacząć dostawać płatne ankiety. Tylko podstawowe informacje. 

Skuteczność reklam i time efficiency

Dla mnie skuteczność jest najważniejsza. Na przykład nie mam problemu z tym, że z YouGov przychodzi mało reklam, bo kwalifikuję się jak dotąd do wszystkich i płacą nieźle. 

Jedyne, co muszę przyznać Mobrog na plus, to to, że odpadam od razu, a nie po ankiecie kwalifikacyjnej. Mobrog marnuje mój czas, ale przynajmniej nie marnuje go wiele. 

Próg wypłaty

Wiele osób chwali sobie niewysoki próg wypłaty na portalu, czyli 20 zł. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że nawet te dwie dychy do wypłaty ciężko uzbierać. 

Metody wypłaty pieniędzy

Kolejna bardzo ważna kwestia. Tutaj Mobrog trzeba zaliczyć na plus dwie rzeczy:

  1. Wypłaca kasę. 
  2. Oferuje możliwość wypłaty na konto PayPal. 

Oczywiście dopiero wtedy, jak należy Ci się coś do wypłaty. Oprócz PayPala nie ma nic. 

Loteria Mobrog

Jak odpadniesz z ankiety, dostaniesz los na loterię. Do wygrania jest 100$. Wygrana w loterii na panelu Mobrog jest jak yeti — ludzie wierzą, że istnieje, ale nikt nie widział. Przeczesałem Internet, by znaleźć jakieś dowody na to, że ktoś kiedyś wygrał. Podobnie jak z loterią RMF-u nie ma nic.

Tak więc nie liczyłbym na to. Ogólnie loterie to nie jest najlepszy sposób zarabiania pieniędzy. 

System poleceń

Najbardziej atrakcyjne panele do wypełniania płatnych ankiet to te, które oferują % punktów zdobyty przez poleconych, jak np. Opinie.pl, Toluna, czy Panel Ariadna. Wtedy, mając ogrom poleconych, możemy bez problemu nazbierać na minimum do wypłaty i cieszyć się dodatkową kasą. Lub rzeczami w przypadku Ariadny. 

Niestety w Mobrog za poleconego otrzymujemy tylko 2 zł i tylko wtedy, kiedy polecony wypełni minimum 3 ankiety. Nietrudno zauważyć, że solidnej wypłaty z tego nie będzie. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że do ankiet niekiedy naprawdę trudno się dostać. Dodatkowo możesz oberwać rykoszetem za polecanie badziewia. 

Jak wyglądają ankiety Mobrog?

Po zarejestrowaniu się w panelu i wypełnieniu krótkiej ankiety profilującej, na maila zaczną Ci przychodzić zaproszenia do płatnych ankiet. Wnętrze przykładowego maila wygląda tak:

Mobrog-mail-zaproszenie.jpg

Nie zakwalifikowałem się do tej ankiety i odpadłem tak szybko, że nawet nie zdążyłem zrobić screenshota. Ale to nic. Wywaliłem się na Mobrog po napisaniu artykułu o ankietach, więc trochę mi się nazbierało. Większość z nich pewnie jest zamknięta, ale spróbujemy. 

Mobrog panel lista ankiet

Pierwsza okazała się failem. Dziwne, wczorajsza, powinna być świeża.

Mobrog-wyszukujemy-ankiete-dla-ciebie.jpg

Ale nie ma tego złego. Panel był tak miły, że znalazł dla mnie od razu inną ankietę.

bazując na twoim profilu zakwalifikowaliśmy cię do tej ankiety

Też nie. Kliknąłem jeszcze dwie ankiety. Obie zakończyły się tak:

Mobrog przykro nam, że nie mogłeś ukończyć ankiety

Mój wynik na dzień pisania artykułu to 0/4. Stan konta się nie zmienił. Tak wygląda moja historia ankiet na Mobrog. 

mobrog historia ankiet

Dziwne. Ja osobiście lubię konfrontacje wprost. Mogliby mi wysłać komunikat: “Sorry, stary, twoje odpowiedzi są gówno warte, więc nie będziemy ci wysyłać ankiet. Siema”. Zrozumiałbym. Nie wypełniam ankiet, żeby zmieniać świat na lepsze, tylko żeby dostać jakiś grosz. Ale nie. Niczego takiego nie dostałem. Czuję się autentycznie oszukany. 

Opinie o Mobrog na Trustpilot

Ogólnie na pierwszy rzut oka to nie wygląda źle.

Mobrog Trustpilot

Ale dla mnie gwiazdki i liczba opinii to nie wszystko. Dlatego zjechałem nieco w dół i poczytałem. Trafiają się byle jakie, ale pozytywne opinie, które nie wyglądają zbyt wiarygodnie. 

mobrog trustpilot opinia 1

Zdania ekspertów są podzielone. 

Mobrog Trustpilot opinia 2

Z najświeższych opinii, ta jest mi najbliższa. 

Mobrog trustpilot opinia 3

Dodatkowo odpowiedź po angielsku wygląda nieelegancko. Brzmi trochę, jak: „Mamy cię w dupie i nawet nie chce nam się skorzystać z tłumacza”. Poza tym zakładanie, że użytkownik rozumie angielski to spory błąd. Owszem, użytkownik może sobie skopiować odpowiedź do tłumacza, ale to wbrew prawidłom sztuki User’s Experience. To aplikacja jest dla użytkownika, a nie odwrotnie.

Mobrog chłopaki nie płaczą gotowi pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich

Mobrog — opinie w Google Play Store

Tu już nie jest tak kolorowo, ani zielono jak na Trustpilocie. 

Mobrog opinie Google play store

Prawda jest taka, że znalezienie pozytywnej opinii zajęło mi chwilę. Poniżej załączam cztery pierwsze, które pokazały się bez klikania guzika “Przeczytaj wszystkie recenzje”. 

Mobrog opinie ludzi na google play store

Dopiero dziesiąta recenzja (na dzień 16—10—2021) nie jest jednogwiazdkowa. 

Mobrog Google play store pierwsza pozytywna opinia

Ale nie jest też do końca pozytywna. 

Mobrog — Opinie na SurveyPolice

Oprócz SurveyPolice, Google Play Store i TrustPilota nie ma agregatorów opinii, które miałyby jakiekolwiek wartościowe opinie o Mobrog. Na tym więc poprzestanę. Oto ogólny wykres opinii o Mobrog na surveypolice.com. 

Mobrog surveypolice wykres opinii

Wygląda to trochę jak wykres ocen filmu “365 dni” na Filmwebie. Przejrzałem kilkanaście opinii. Pomiędzy tymi wyraźnie pozytywnymi, które niewiele wnoszą (“Wypełniam ankiety, dostaję kasę szybko, jest ok”), przewijają się podobne z drugiego bieguna. Częste zarzuty to:

  • kiepska skuteczność i niski współczynnik kwalifikacji, 
  • późne dyskwalifikacje, 
  • beznadziejny customer service, 
  • brak odpowiedzi na skargi (tylko automatyczne maile),
  • bany z czapy.

Ogólnie wychodzi na to, że panel kiedyś był świetny, a ostatnio się popsuł. To by tłumaczyło dużą rozbieżność pomiędzy wynikami case study Piotra Markowskiego z nety.pl a moim. Jedna opinia zwróciła moją uwagę.

Mobrog surveypolice delisted without warning

“Było dobrze, ale teraz usuną cię z listy bez ostrzeżenia lub wyjaśnienia. Stajesz się celem, jeśli masz przyzwoity stan konta, więc wypłać póki możesz…

Ludzie, którzy potrzebują pieniędzy, nie powinni być traktowani w ten sposób. To haniebne”. 

To by wyjaśniało moją sytuację. Oczywiście Mobrog ma na to jedną odpowiedź. “Do ankiet szukamy osób o konkretnym profilu i jeśli się nie kwalifikujesz, to widocznie do niego nie pasujesz bla, bla, bla”. Ciekawe, że jako zatrudniony na pełny etat facet w najpopularniejszym, najatrakcyjniejszym dla sprzedawców i najbardziej konwersyjnym przedziale wiekowym 25-34 nie kwalifikuję się do 95% ankiet. 

Wypełnianie ankiet na Mobrog — moja opinia

Bywam w Internecie dość długo, by wiedzieć, że opiniami z Internetu nie ma co się sugerować. Dlatego też dla własnego dobra i dla dobra moich czytelników wolę poświęcić czas i sprawdzić coś własnoręcznie. 

Sprawdziłem Mobrog. Po przeczytaniu artykułu na nety.pl autorstwa Piotra Markowskiego miałem pozytywne odczucia. 

nety.pl mobrog zarobki

Sześć dych w trzy miesiące. Powiedzmy, że całkiem dobry wynik. 

Powtórzyłem ten eksperyment, ale ja przez trzy miesiące nastukałem raptem 4,84 zł. 

Widzę dwa rozwiązania. 

Pierwsze — trafiłem do jakiejś grupy pariasów, której członkowie dostają gówniane zaproszenia. 

Drugie — kiedyś panel działał świetnie. Dzisiaj już nie. 

Niewykluczone, że obie opcje wchodzą w grę. 

FAQ

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet na Mobrog?

Są ludzie, którzy na wypełnianiu ankiet na Mobrog zarabiają kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Ja do nich nie należę. Może jestem ciamajda i nie umiem w ankiety, a może to tamci ściemniają, żeby nagonić ludzi do panelu. Nie wiem. Faktem jest jednak, że z wypełniania ankiet na Mobrog nie wyżyjesz.

Czy warto zarejestrować się w Mobrog?

Myślę, że tak. Jak to się mówi: “Na dwoje babka wróżyła — albo umrę, albo będę żyła”. Nie jest powiedziane, że skoro mi nie poszło, to Tobie też nie pójdzie. Zarejestruj się, wypełnij kilka ankiet, sprawdź, jak Ci idzie, jak często odpadasz i wtedy podejmij decyzję. 

Na co uważać przy wypełnianiu ankiet?

Przede wszystkim na pytania sprawdzające zaangażowanie. Czasem mogą ci udupić całą ankietę, jak się na tym wywalisz. 
W drugiej kolejności uważałbym na panele marnujące czas, szczególnie takie, które dają długie ankiety kwalifikacyjne, ale do samych ankiet się nie kwalifikujesz. Stąd też polecam prowadzić dziennik ankiet
Nie tyczy się to tylko Mobrog, ale wszystkich paneli. 

Czy zarabianie poprzez wypełnianie ankiet to dobry sposób na kasę?

Jeżeli nie masz niczego lepszego do roboty, to tak, szczególnie jeśli nie masz możliwości pójścia do normalnej pracy, albo cierpisz na nadmiar wolnego czasu. Dzięki ankietom na Twoje konto w banku czy PayPal wpadnie kilka dyszek co jakiś czas. 

Czy da się dobrze zarabiać z wypełniania ankiet?

W mojej opinii — nie. To dobra opcja złapania paru złotych czy jakiegoś kuponu na Amazona po godzinach i świetne rozwiązanie na wypełnienie czasu oczekiwania w kolejce do lekarza, w trakcie dojazdu do pracy itd.

 

Similar Posts

3 Comments

  1. złodziejstwo w 3 tygodnie nie potrafiłem ankiety wypełnić bo zawsze coś nie tak do końca wypełnić poco tracić czas dwa złote co brak to chyba za dwa lata będę pasował do ankiety wypłaty ze i teraz dwa złote zbieram już 3 tygodnie i żadnej ankiety nie dali mi do końca i przerwali strata czasu a mogli by na swój temat ankiet6e zrobić jak zajmują ludziom czas i nie płacą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *