ifirma opinie

Jest takie powiedzenie: „Kto prowadzi firmę w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje”. Według raportu TMF Group „Global Business Complexity Index 2021” w rankingu krajów przyjaznych biznesowi Polska zajmuje 2. miejsce w Europie i 10. na świecie.

Od końca.

Jak pisałem w artykule o kancelariach odszkodowawczych, przeciętny przedsiębiorca w naszym kraju spędza rocznie 336 godzin, załatwiając sprawy urzędowe i wysyła rocznie 208 różnych dokumentów. To wszystko w środowisku, gdzie skarbówka i ZUS na każdym kroku chcą mu się dobrać do dupy. Bądźmy poważni – kiedy chcesz zarabiać pieniądze, nie masz czasu dodatkowo siedzieć w przepisach i uczyć się podatków. W takich warunkach dobra księgowość to złoto.

Dlatego przedmiotem dzisiejszego wpisu jest iFirma, opinie o niej, krótki poradnik, jak z niej korzystać i odpowiedź na pytanie – czy warto?

Jak poznałem iFirmę?

Jakiś czas temu skontaktowała się ze mną pani Urszula Ostrowska, PR Manager iFirmy, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam. Przyznała, że śledzi bloga Lekcja Życia, a jego odbiorcy częściowo pokrywają się z grupą docelową iFirmy. Zaproponowała mi skorzystanie z ich usług oraz dołączenie do programu partnerskiego.

Spodobała mi się ta próba. Raz, że połechtane zostało moje ego (co pani Ula skwapliwie wykorzystała). Dwa, że nie zwykłem przepuszczać okazji do zarobku. Trzy, doceniam trud, zaangażowanie, marketing i dobry PR.

Niestety dla iFirmy, mam już księgową. Moimi sprawami podatkowymi zajmuje się pani Ela z Radomia i z uwagi na jakość oferowanych usług i współpracy, będzie się nimi zajmować jeszcze długi czas. Z kolei moim programem do wystawiania faktur jest obecnie aplikacja iPKO.

Nie zwykłem opisywać produktów, z których nie korzystam, nie korzystałem lub nie zamierzam korzystać. Dlatego poprosiłem o pomoc Sandrę Kreis, copywriterkę z bloga https://gryfna.me/ i niniejszym przekażę jej głos.

ifirma baner reklamowy

iFirma – recenzja użytkownika autorstwa Sandry Kreis

Cześć, jestem Sandra. Daniel poprosił mnie o sporządzenie opinii na temat iFirmy. Korzystam z ich usług, więc czuję się kompetentna do napisania takiej recenzji.

Księgowość internetowa to opcja dla zabieganych. iFirma ma przejrzysty i prosty pulpit główny, który ułatwia prowadzenie ewidencji i rozliczeń z klientem.

Ich serwis jest przygotowany bardzo intuicyjnie i wystawianie faktur w systemie jest proste. Serwis ma wyraźnie zaznaczone wymagane pola do wypełnienia przy każdych dokumentach.

Korzystam z ich usług i cenię moją księgową, bo potrafi odpowiedzieć na wszystkie moje pytania. Jestem dopiero początkującym przedsiębiorcą, a więc i pytań mam wiele.

Dla kogo iFirma będzie najlepsza?

iFirma to idealne rozwiązanie dla mikro- i małych firm.

Jeśli masz działalność gospodarczą, w której w ciągu miesiąca pojawia się dużo faktur na małe kwoty, to księgowość online może być oszczędnością, ponieważ ma stałą miesięczną opłatę, a z kolei usługi księgowej płatne są często za ilość rozliczonych faktur. 

Ich serwis oferuje 3 programy dla swoich klientów. Mają darmowy program do faktur, księgowość internetową i biuro rachunkowe.

iFirma to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalny kontakt ze swoimi księgowymi.

Księgowość online wymaga skanów przesłanych materiałów, czasem elektronicznych podpisów i przesłania na maila zapoznania się z dokumentami, które przesyłają, więc kontakt ogranicza się do minimum.

iFirma sprawdzi się też u Ciebie, jeśli poszukujesz programu do fakturowania.

W wersji darmowej możesz wrzucić do systemu 10 dokumentów miesięcznie i za darmo zarządzać bazą towarów i usług.

Jeśli lubisz mieć wszystko pod ręką, to ułatwi Ci to aplikacja mobilna na Android oraz iOS, a Twoje konto użytkownika jest wtedy pod ręką.

W tej aplikacji masz dostęp do dokumentów i masz możliwość wystawiania faktury.

Proste księgowanie z każdego miejsca na ziemi.

Jak działa iFirma? [Funkcje]

Omówimy teraz po kolei poszczególne funkcje platformy iFirma.

Pulpit iFirma

Bardzo intuicyjny pulpit z księgowości online, na którym wyświetla się lista obecnych zadań.

Po lewej stronie jest meny główne, a obok pokazuje się miesiąc księgowania i szybkie przekierowanie do wgrania dokumentów elektronicznych.

ifirma pulpit

Na pulpicie widoczne są zobowiązania i prognozy za poprzedni i nowy miesiąc. Zawsze wiesz jakie podatki masz zapłacić w danym miesiącu.

ifirma protokół dokumenty księgowe

Pracownicyw iFirma

Przedsiębiorca może wprowadzić dane pracowników, dzięki temu świadczenia księgowych pod koniec miesiąca są szybkie.

69a27133-938e-495b-85f5-4e1d373ac661.jpeg

Ewidencja przychodów i rozchodów w iFirma

System i księgowość tworzy ewidencję przychodów i rozchodów dostępną w menu. Księgi przychodów i rozchodów są prowadzone w każdym miesiącu.

0b9ae483-14e2-4c37-9e0a-d47c5f1ed609.jpeg

Dostęp do środków trwałych

Jeżeli tylko masz środki trwałe w firmie (np. samochód czy sprzęt IT), w łatwy sposób ogarniesz je w sekcji „Majątek”.

b28efd5a-bc6f-4ead-a8f5-6dd36ea2e2ea.jpeg

Integracja z e-Commerce

iFirma ma listę zintegrowanych platform sklepowych i prowadzi pełną dokumentację.

ifirma integracje z ecommerce

iFirma – wady i zalety

Serwis jest przystosowany do wystawiania faktur kosztowych i można zrobić to bardzo szybko. W księgowości internetowej zaletą jest łatwy dostęp ich strony.

W każdym momencie możesz wystawić e faktury kosztowe. Korzystanie z serwisu w przeglądarce jest proste dla klienta i daje możliwość na wykonanie najważniejszych płatności i fakturowania. Korzystanie z biura rachunkowego to często więcej pracy, a mniejsza funkcjonalność.

iFirma oferuje korzystanie z programu lojalnościowego.

Minusem jest fakt, że księgowa jest do dyspozycji pod telefonem tylko w konkretnych godzinach.

Księgowość online ogranicza jednak kontakt z księgową, co czasem bywa kłopotliwe, za to ogranicza stanie w kolejkach i długie podróże, aby odwiedzić biura rachunkowe.

Czy iFirma może zastąpić księgową?

To zależy. Usługi biura rachunkowego gwarantują dedykowaną księgową, która zajmuje się prowadzeniem dokumentacji i dopełnieniem wszelkich formalności.

Nad Twoimi dokumentami czuwają też inni specjaliści. Na samym początku upoważniasz kilku pracowników do czuwania nad Twoimi dokumentami. Kilku specjalistów jest zaangażowanych w Twoją dokumentację.

Posiadanie wielu osób prowadzących gwarantuje uniknięcia popełnienia błędów. W tym pakiecie masz także wsparcie w sprawie rozliczeń, a księgowy wykonuje za Ciebie wszystkie rozliczenia PIT/ZUS/VAT i wysyła dokumenty do US.

Sama mam ten pakiet i w większości przypadków korzystanie z usług biura rachunkowego online mi wystarcza.

Jeśli jednak chcesz zdecydować się tylko na usługi księgowości internetowej lub program do faktur, to niestety, ale pomoc doświadczonej księgowej będzie niezbędna.

To tyle ode mnie, jeszcze raz dziękuję Danielowi za zaproszenie na bloga.

Pozdrawiam, Sandra Kreis z gryfna.me.

Kod zniżkowy iFirma

Cześć, tu znowu Daniel.

Po raz pierwszy oddałem komuś kawałek swojego bloga. Dziwne uczucie. Ale należy Ci się uczciwość z mojej strony. Głupio byłoby mi popychać niesprawdzony produkt z czystej, niemoralnej chęci zysku.

Ale do rzeczy. IFirma oferuje program partnerski, gdzie wypłaca 100 zł polecającemu za zapraszanie do skorzystania z ich usług. Na zachętę polecający ma do rozdysponowania kody zniżkowe – 50 zł rabatu na abonament w iFirma.

Czy to dużo? Pewnie nie. 50 zł w kontekście 1400 zł ZUS-u na przykład, czy 3010 zł brutto minimalnej krajowej w 2022 r. to niewiele.

Ale to nadal 50 zł do przodu. Skoro i tak rozglądasz się za księgowością i rozważasz podpisanie umowy z iFirmą, to czemu by nie skorzystać? Zrezygnować z tego bonusu to jak wziąć z portfela 5 dych i wyrzucić do śmieci.

ifirma baner reklamowy

Program Partnerski iFirma

Co do programu partnerskiego – dołączenie jest dość proste. Musisz wejść w zakładkę Promocje.

ifirma-promocje.jpg

Dalej system poprowadzi Cię za rękę. Kody promocyjne możesz dołączać do maili z fakturami wystawionymi przez iFirmę.

Dolaczaj-kody-promocyjne-ifirma.jpg

Ewentualnie jeśli tak jak ja nie korzystasz z ich usług, a chcesz jedynie zarabiać z iFirma, kody promocyjne możesz wysyłać na zamówienie. Osoba korzystająca z Twojego kodu musi wpisać go wraz z Twoim loginem w tym miejscu.

ifirma-kod-promocyjny-i-login.jpg

FAQ – najczęściej zadawane pytania o księgowość online iFirma

Czy wystawianie e-faktur w iFirma jest intuicyjne?

ifirma nabywca

Tak. W panelu znajdziesz od razu zakładkę Faktury, gdzie masz do wyboru kilka rodzajów faktur.
Jeśli decydujesz się na wystawienie faktury krajowej, to otrzymujesz pulpit jak poniżej. Możesz wpisać tylko NIP firmy, dla której chcesz wystawić fakturę, a serwis sam pobierze resztę danych.
W wystawianej fakturze możesz też zmienić adres dla swojego kontrahenta, jeśli ma być inny niż ten pobrany z bazy.

Czy można tworzyć grupy kontrahentów?

Tak, serwis pozwala na tworzenie grup kontrahentów z konkretnymi danymi kontrahentów. Grupy można stworzyć z poziomu pulpitu wybierając w menu CRM.

Jak wygląda prowadzenie księgowości internetowej w serwisie iFirma?

Korzystanie z ich usług daje możliwość do wystawiania faktur i rachunków oraz zapisywania faktur otrzymanych od kontrahenta.
Na ich podstawie prowadzona jest księga przychodów i rozchodów oraz ewidencja sprzedaży i zakupu VAT.

Czy muszę korzystać z usług iFirma, żeby dołączyć do programu partnerskiego?

Nie. Konto w iFirma możesz założyć za darmo, a do dołączenia do programu partnerskiego wystarczy, że uzupełnisz dane i zaakceptujesz regulamin.

Similar Posts

6 Comments

 1. Podobnie jak autor tego bloga mam biuro rachunkowe prowadzące moje sprawy podatkowe, ale jestem też użytkownikiem programu ifirma do wystawiania faktur. Niestety, serwis ifirma nie zezwala na wystawienie faktury zaliczkowej przed datą otrzymania zaliczki, mimo iż
  „ustawa o VAT (art. 106i ust. 7 pkt 2 ustawy o VAT) daje prawo do wystawienia faktury zaliczkowej do 60 dni przed przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi, przed otrzymaniem całości lub części zapłaty (do końca 2021 r. było to 30 dni).”
  Przykład z życia – płatnik (firma leasingowa) nie akceptuje faktur proforma, ale wymaga (zgodnie z przepisami) wystawienia faktury zaliczkowej z odroczonym terminem płatności, niestety wystawienie takiej faktury w ifima jest niemożliwe!

 2. Powiem szczerze, mnie iFirma rozczarowała.
  Okazało się, że mocno „skubią”. Metoda kasowa? – dotakowo 37zł, przekroczysz 10 faktur kosztowych? – kolejne 37zł i tak dalej.
  To jednak nie wszystko. Zgłosiłem do zaksięgowania opłatę urzędową UE, która nie zawiera VAT, co wyraźnie zaznaczyłem w opisie. Pani jednak dalej nie wiedziała co z tym zrobić, aby pokryć brak kompetancji prawdopodobnie podzieliła się swoją frustracją z szefem i iFirma jednostronnie rozwiązała ze mną umowę sugerując abym znalazł sobie biuro z doradcą podatkowym, co brzmi jak pomury żart bo doradcy podatkowi nie zajmują się poprawnym księgowaniem kosztów.
  Krótko mówiąc – nie polecam.

 3. Niestety Ifirma blokuje konto, które jest np.podłączone pod sklep internetowy i nie można go opłacić przez Tpay, który mają podpięty i w sklepie nie są generowane faktury Poniewaz nie mają obsługi klienta czynnej po 16-tej możes miec w sklpei zaległosci na poziomie 100 faktur i nic sobie ztego nie robią. porazka

 4. Zdecydowanie odradzam współpracę z iFirmą, a byłem ich klientem przez kilka lat z powodu niewiedzy o tym na czym polega księgowość. Jak wiele osób rozpoczynających JDG nie wiedziałem, że można po prostu znaleźć księgową w sieci. Każdy prowadzący JDG za te same pieniądze może nawiązać taką współpracę z księgową – również ubezpieczoną, z tą samą wiedzą i często lepszym podejściem. iFirma to tylko pośrednik z programikiem, a księgowi i tak mają swój programik, który udostępniają klientom do wpisywania danych. Po co przepłacać?

  Czemu odradzam? Bowiem iFirma nalicza płatności, na które nie ma zgody klienta, windykuje klienta w sposób wulgarny, ma arogancką obsługę klienta, nie przyjmuje pisemnego wypowiedzenia umowy, nie ma jakiejkolwiek woli zadbania o niezadowolonego klienta. Takie podejście nie powinno być akceptowane we współczesnym biznesie. Jak ktoś lubi klimat PRL, niech bierze iFirmę.

 5. Niestety również nie polecam obsługi księgowej w iFirma.pl.
  Sam system wygląda bardzo dobrze i ma duży potencjał, jednak opcja z opieką księgowej(szczególnie Pani Magdaleny S/D) pozostaje wiele do życzenia. Praktycznie współpraca jest niemożliwa. Oferują pełne wsparcie w momencie kiedy Ty wiesz wszystko i jesteś szablonową firmą, w momencie jakiś wątpliwości wszystko sprowadza się ze strony księgowej do propozycji przesłania meila z wzorem o odstąpienie od umowy. Nie tędy droga. Polecam omijać te opcje – dedykowana księgowa w firmie iFirma.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *