All risk w ubezpieczeniach – czym jest i czym nie jest?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: “Czy można ubezpieczyć się od wszystkiego?”. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile pieniędzy wydają firmy ubezpieczeniowe na wypłaty dla ludzi, których zadaniem jest zadbać o to, by firma nie wypłacała zbyt wielu odszkodowań. I żeby nie były zbyt wysokie. Wiele osób myśli, że uda im się oszukać firmą zarabiającą setki milionów złotych rocznie, że ludzie po trudnych studiach na uniwersytetach w Warszawie nie przewidzieli wszystkiego.

Wiele osób jest w błędzie. Jak to jest z polisami “od wszystkiego”? Zapraszam do czytania.

Czytaj dalej

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym i czy warto

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym

Nie tak dawno natrafiłem na wywiad z agentem ubezpieczeniowym jednej z wiodących firm na polskim rynku ubezpieczeń. Rozmowa dotyczyła tematu: “Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?”. Im dłużej nad tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że tekst był artykułem sponsorowanym napisanym, żeby ściągnąć ruch z wyszukiwarki, a nie faktyczną rozmową z agentem. Jak to wygląda naprawdę? Jak zostać agentem? I przede wszystkim – czy warto? Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej

Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela

wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczenia

Bardzo często ludzie idą kupić polisę i często też płacą za nią kupę pieniędzy, nie zadając sobie trudu sprawdzenia, czego ona dotyczy, jak działa i przede wszystkim – kiedy nie działa. Później zachowują się tak, jakby w życiu mieli włączony znany z gier “God mode”, bo agent ubezpieczeniowy powiedział, że mam polisę od wszystkiego.

A mnie ktoś mądry kiedyś powiedział, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego

Nie wypiszę Wam wszystkich wyłączeń wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych i wszystkich rodzajów ubezpieczeń, bo zajęłoby mi to kilka żywotów. Powiem Wam natomiast, na co uważać, czego się wystrzegać i jak zadbać o to, żeby zawsze dostać pieniądze z polisy.

Czytaj dalej

Regres ubezpieczeniowy – co to takiego?

regres ubezpieczeniowy co to jest

Są sytuacje, kiedy macie polisę, a i tak musicie wykładać pieniądze za szkodę ze swojej kieszeni. Zazwyczaj jest to konsekwencją błędu ludzkiego, czyli w tym przypadku Waszego. Tego błędu można uniknąć i dzisiaj opowiem Wam jak. W dalszej części artykułu dowiecie się, co to jest regres ubezpieczeniowy, jak go uniknąć i jak z niego skorzystać, kiedy Wam się to opłaca. Zapraszam.

Czytaj dalej

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia – krótki poradnik

Jak zgłosić szkodę poradnik

Stało się. Nastąpiło zdarzenie szkodowe. Wypadek, pożar, choroba, stłuczka. Cokolwiek to było, pewnie teraz siedzicie w domu przy kawie, jeśli palicie, to macie papierosa między palcami i myślicie, co z tym fantem począć. Jak zgłosić szkodę, żeby dostać pieniądze? Co trzeba przygotować? Jak sobie poradzić z likwidatorem? O tym przeczytacie w tym poście, zapraszam.

Czytaj dalej